آموزش ستاره دار کردن مطالب سایت وردپرسی در گوگل

Rich-Snippets


ساره داشتن مطالب در گوگل یکی از بهترین و زیباترین بخش های سئو هست چرا ک هم وقتی خودمون سایت رو میبینیم هم وقتی کاربر توی صفحه سرچ میبینه براش لذت بخش خواهد بود ، خوب حالا ما خیلی راه داریم برای ستاره دار کردن کدومش رو استفاده کنیم ؟ Schema Pro نام افزونه نام آشنا و قدرتمند هست ک خیلی هامون باهاش سر و کار داشتیم ، اما افزونه هایی همچون Yasr خیلی ساده تر و روون تر هستن و دردسر های تنظیم کردنی ک توی اسکیما هست داخل این افزونه دیده نمیشه!
خوب حالا از این لینک افزونه رو دانلود کنید و نصب کنید یا اصن از مخازن وردپرس مستقیم نصبش کنید و راحت!
بعد از نصب و فعال سازی افزونه زیر منویی با نام Yet Another Stars Rating: تنظیمات در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه خواهد شد. روی این منو کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه برای دادن امتیاز ستاره ای در وردپرس برای مطالب هدایت شوید.
گزینه های درج خودکار: با استفاده از این بخش میتونید تا نوع امتیاز دهی ستاره ای در وردپرس برای مطالب میخوایهید انتخاب کنید رو مشخص کنید. ابتدا این گزینه را روی حالت فعال بگذارید تا امکان ثبت امتیاز در مطالب فراهم بشه و سپس از بخش به چه صورت قرار بدم؟ نوع امتیاز دهی را میتونید بر این اساس ک نویسنده نوشته فقط قادر به ثبت امتیاز باشه یا اینکه کاربران هم قادر باشند را انتخاب کنید.
حالا یه گزینه داریم به اسم کجا بزارمش؟: از این بخش میتونید مکان مورد نظر برای نمایش امتیاز ستاره ای در وردپرس را در بالا و یا انتهای نوشته انتخاب کنید.

گزینه دیگر هم اندازه: از این بخش هم میتونید اندازه دلخواه برای آیکون ثبت امتیاز برای نوشته‌های وردپرس را در سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ انتخاب کنید.

حالا گزینه ای داریم به اسم در صفحات قرار ندم؟ اگر دوست دارید امکان ثبت امتیاز در برگه‌ها هم فراهم باشه میتونید از این گزینه برای این کار استفاده کنید.

و آما گزینه رای کلی را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟ با استفاده از این گزینه میتونید کاری کنید تا در صفحات آرشیو امتیاز برای هر نوشته نمایش داده شود. منظورم اینه از صفحات آرشیو صفحاتی مثل دسته‌بندی، برچسب، تاریخ نوشته و… هستند ک اگر به این صفحات مراجعه کنید مطالب موجود در اونها به صورت خلاصه نمایش داده میشه.

خوب گزینه بعدی رای کاربران را در صفحات آرشیو نمایش بدم؟ هست با استفاده از این گزینه هم میتونید امکان نمایش رای کاربران را برای مطالب در صفحات آرشیو فعال یا غیرفعال کنید.
گزینه بعدی ک مورد نیاز شما خواهد بود چه کسانی مجاز به رای دادن هستند؟ در این قسمت هم مشخص میکنید کاربرا رای بدن یا نویسنده بنظرم روی نویسنده بزارید و خلاص خودتون رو راحت کنید تامام
یه سربرگ دارید برای نقد و بررسی ک برای افرادی که دنبال نقد و بررسی کردن هستن مورد نیاز هست
یه سربرگ دیگه داریم برای استایل ستاره ها میتونیم رو حالت خوشگل فلت بزاریم یا کلاسیک کنیم یا نه نسخه پرمیوم ک 14 روز هم آزمایشی داره رو فعال کنیم و استفاده کنیم
حالا عزیزانی هستن این مراحل رو براشون توضیح میدم بعد میگن عه زدم چرا نیست ؟ خوب خواهر من ، برادر من صبر داشه باش دوست من تاز گوگل بخونه و این خوندن ممکنه طول بکشه اما اگر میخواید سریع ستاره ها نشون بده وارد پنل وبمستر گوگل بشید و اونجا درخواست ایندکس دستی بزنید و خیلی سریع ستاره همون مطلب براتون نشون داده خواهد شد.