فیلتر شدن وب سایت بدون دلیل

سلام دوستان وقتتون بخیر؛
ببخشید من امروز متوجه شدم سایتم بدون هیچ دلیلی یهویی اومدن فیلترش کردن. سایت من یک وب سایت خدماتی، آموزشی و فروشگاهی هستش. کارهای تعمیرات لوازم خانگی رو انجام میده نه حرف سیاسی، نه پاپ آپ، نه آهنگ ، نه فیلم هیچی داخلش نیست. تمام بخش ها مثل عکس ها با دقت انتخاب شده و هیچ موردی داخلش نیست.
سایتم نماد اعتماد الکترونیکی داره و میخواستم توی سامانه ساماندهی هم ثبتش کنم که ظاهرا مشکل داره و اطلاعات رو نمیگیره ولی ثبت نام اولیه رو انجام دادم و وارد سایت ساماندهی می شم.
الان من رفتم درخواست بدم برای رفع فیلتر میگه باید توی سایت :

https://rafefilter.internet.ir/index.html

میگه باید با نام کاربری و رمزعبور ساماندهی وارد بشی هرچی میزنم میگه اشتباهه. الان درامد من و چند نفر دیگه وابسته این وب سایت هستش سه سال زحمت کشیده شده روی این سایت و کلی تلاش و هزینه کردیم براش ولی الان اینطوری شده نمیدونیم چیکار کنیم.

اروری که وقتی سایتم رو باز میکنم نشون داده میشه :

This site can’t be reachedbonianservice.com’s server IP address could not be found.**
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

سایتم با فیلترشکن باز میشه و مشکلی نداره کلا

الان چیکار کنیم؟ سایتمون دامنه ir و com داره دامنه com فیلتر شده ولی دامنه ir همینطوری هستش و هیجایی وصل نیست. الان بهتر بریم روی دامنه ir ؟ اینطوری سئو سایت ضربه نمیخوره؟ چطوری این همه صفحه ای که ساختیم رو منتقل کنیم رو دامنه جدید؟
نکته بعد اصلا اینکار خوب هستش یا صبر کنیم رفع فیلتر بشیم و کاری نکنیم؟
واقعا از عصر نگران این سایتم هستم ممنون میشم راهنمایی کنید بنده رو. این ادرس سایتمه :

https://bonianservice.com

@Admin ادمین عزیز شما تجربه ای دارید؟ یا سایر دوستان

با تشکر

سلام میثم جان ، واقعا برام عجیبه چرا توی ساماندهی از قبل سایت رو توی ساماندهی ثبت نکرده بودید ، نماد الکترونیکی ارزشی نداره ساماندهی اصل داستانه ، ببینید حتی یه وقتا میبینید یه کامنت یه عکس بین مطال هست که میان رقیبا ریپورت میکنن و اگر توی ساماندهی ثبت باشه فقط همون لینک فیلتر میشه در غیر این صورت کل وبسایت از دسترس خارج میشه ، ببینید الان هر کاری هم کنید تقریبا فکر میکنم 60 الی 90 روز زمان میبره تا رفع فیلتر بشه ،
به نظر من دامنه جدید بگیر ريال ثبت ساماندهی همه چیز هم انجام بده اینم ریدایرکت کن به دامنه جدیدت ، تا دردسرش نباشه فکر نمیکنم توی این دوران کرونا بشه زود رفع فیلتر انجام بدید ،
دوستی از همین بچه های خودمون فرید ، یکی از سایت هاش همینطور سر یک عکس فیلتر شد که دعوت یکنم تا تجربشون رو اعلام کنن
@farid

2 Likes

:expressionless: :expressionless: :expressionless: :expressionless: این مدلی ندیده بودم فیلتر بشه سایت ، با شماره پشتیبانیشون تماس بگیرید اگر فیلتر شده باشید بهتون میگن علت فیلتر شدن چی بوده من دیدم نمونه های دیکه ولی این نمونه بی نظیر بود.

2 Likes

سلام
آره متاسفانه یکی از سایتای من که کاملا هم مجاز بود
عکسی هم که بود روی سایت، با حجاب بودن مثل سایتای دیگه ولی فیلتر کردن
زنگ هم زده بودم، انقدر بد باهام حرف زدن و داد و بیداد کردن که کلا بیخیال سایت شدم …

امیدوارم مشکل شما حل بشه
تنها کاری که بهتر هست انجام بدید اینه که زنگ بزنید با حوصله و مهربانیت صحبت کنید، توضیح بدید که کار خلافی نکردید و نماد اعتماد هم دارید (لطفا خیلی مهربون حرف بزنید باهاشون !)

لطفا نتیجه رو هم اینجا با ما در میان بزارید.

2 Likes

سلام مدیر عزیز ممنونم از راهنمای شما

سلام عرض ادب متاسفانه این پیغام برای بنده ارسال شده :
باسلام

دامنه مذکور پیرو دستور قضایی شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 31 تهران جهت فیلتر ارسال شده است.لطفا موضوع را از شعبه مذکور پیگیری نمایید.
باتشکر

الانم زنگ زدم میگن باید بری این شعبه شاکی خصوصی دارید!! البته چندتا وب سایت دیگه هم بوده که فیلتر کردن. مگه شاکی خصوصی میتونه بیاد سایت رو فیلترکنه؟

1 Likes

@Meysam.Web

سلام میثم جان و سلام بر دیگر دوستان فروم

خیلی ناراحت شدم از این اتفاق.
هیجکس مثل خود ما نمیدونه که چقدر زحمت کیشده میشه و چقد راحت میشه این زحمات رو در کمتر از یک ثانیه با یک کلیک تباه کرد.

اتفاقا همین دیروز برای تمدید نماد ساماندهی اقدام کردم.
نزدیک به 2سالی میشه که این نماد رو دارم و در سایتم قرار دادم، صرفا برای قسمت مجله.

کارشناس محترم پس از بررسی وضعیت رو دارای نقص ثبت کردند تا مجوز نشر بر خط بگیرم.

image

لازم به ذکره که 2سال و در 2مرتبه صرفا با درخواست تمدید، نمادم تمدید میشده.

من متوجه نمیشم که سایتی که صرفا در بخش محتوایی مجلش، اقدام به ترجمه مقالات روز میکنه، نیاز به اخذ چه مجوزی داره!

2 Likes

سلام دوستان وقتتون بخیر، ممنونم از تمام رفقا که بنده رو راهنمایی کردند.
@Admin @alireza @farid @Rahim

این مراحل رو باید طی کنید تا سایتتون رفع فیلتر بشه :

مرحله اول »
قبل از هرکاری باید داخل سایت https://internet.ir/ ببینید سایتتون فیلتر شده یا نه. بخاطر مشکلات سامانه ساماندهی کلا اینجا نمیتونید وارد سایت بشید پس باید بهشون پیام بدید. برای اینکار میرید لینک زیر
https://internet.ir/contactus.html
حالا باید توضیحات کامل، نام و مشخصات، آدرس سایت و کدملی خودتون رو میگید و علت فیلتر شدن رو جویا می شید. بهتون یک کد رهگیری میده که باید نگهش دارید و ببینید مشکل اصلی از کجا بوده.

مرحله دوم »
توی مشخصات برای من نوشته بودن که شاکی خصوصی دارم. این شاکی یه بنده خدایی بوده رفته برند بوش رو ثبت کرده و گفته هرکی برنده بوش توی سایتشه بزن فیلتر کن :face_with_raised_eyebrow:

مرحله سوم »
وقتی مشخص شد که مشکل چی هست باید برید دادسرای ناحیه 31 جرایم رایانه ای. که این آدرس جدیدش هست حتما و حتما اینجا مراجعه کنید از شریعتی رفتن.

تهران – فلکه دوم‌ صادقیه – بزرگراه آیت اله کاشانی – خیابان اباذر – نبش بوستان دوم غربی دادسرای جرایم رایانه‌ای ناحیه ۳۱ تهران (دادسرای ناحیه ۵ سابق)

مرحله چهارم »
وقتی که رفتید دادسرای ناحیه 31 بهتره که گوشی با خودتون نرید. دم درم ثبت نام ثنا انجام میدن که مناسب کار فیلتر شدن سایت نیست. پس بعد از بازرسی بدنی میرید داخل ساختمون. اولین کاری که میتونید طبقه زیر زمین یک برگه میگیرید به عنوان تعهده نامه که مبلغش 1500 تومان هست. اون رو امضا میکنید و میرید شعبه مورد نظر.
همون از در ورودی وارد میشد باید از پله ها برید بالا یک بنده خدایی پشت شیشه نشسته و ازتون کد ملی رو میپرسه و میگه که فیلتر شدن سایت چطوری بوده. اگه مشکل خاصی نباشه که باید برید شعبه تعیین شده. معمولا برای فیلتر سایت باید برید طبقه سوم شعبه یک دادسرای ناحیه 31.

مرحله آخر »
هیچی دیگه نامه رو تحویل میدید و البته با کلی احترام و مودب باشید که مشکلی پیش نیاد. کار تمومه دو سه روز کاری هم زمان میبره سایت از فیلترینگ در بیاد.

نکات مهم :
1- اگه دامنه فیلتر شد و کسب و کاری قانونی داشتید.یعنی هرچی جز سایت موزیک، فیلم، قیمت دلار و سکه و حرف های سیاسی هستش به هیچ عنوان دامنه رو تغییر ندید. چون با این کار قبول میکنید که کار اشتباهی کردید و مشکلات بعدی رو به همراه داره.

2- با ارگان های مربوطه نباید تند حرف بزنید.

3- حرص نخورید و صبور باشید و سعی کنید مشکلاتی که گفته شده رو حتما برطرف کنید.

4- حتما یک بخش کوچیک از سایت بزنید که وب سایت شما تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران هستش.

امیدوارم هیچ وقت سایتتون فیلتر نشه واقعا خیلی ناراحت کنندست.

2 Likes

@Meysam.Web
میثم عزیز، خیلی خوشحالم که مشکلت حل شد و ممنون بابت اشتراک تجربتون با ما.
برات آرزوی موفقیت میکنم.

2 Likes