آموزش تغییر آدرس سایت بدون از دست رفتن سئو و بک لینک

سلام و روز بخیر به همه دوستای وب مستر ، من سایتم فیلتر شده متاسفانه و میخوام آدرس رو عوض کنم حالا باید چکاری انجام بدم که سئو وب سایتم از دست نره و بک لینک ها به سایت جدیدم امتیاز بدن و از همه مهمتر اینکه جایگاهم رو توی موتور های جستجو از دست ندم؟ این برام خیلی مهمه چون ورودی خوبی به دست آورده بودم و میخوام جایگاهم بمونه ، ممنونم ازتون

سلام دوست من ، ببینید زیاد تجربه این اتفاق رو داشتم و جای نگرانی نیست توی کمتر از چند روز میتونید همه چیز رو به حالت قبلی برگردونید ، حالا قدم به قدم مراحل رو با من انجام بدید
قبل از هرچیزی بگم یه بک آپ کامل بگیرید از هاستتون خیلی از هاستینگ ها میگیرن خودشون اما باز خودتون بگیرید بد نیست ،
حالا میریم یه دامین جدید تهیه میکنیم بعد وارد سی پنل همون هاست میشیم و داخل بخش Aliases دامین جدید رو ادد میزنیم که به هاست معرفی بشه
حالا توی فایل htaccess این کد رو قرار میدیم تا ریدایرکت بشه به آدرس جدید

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^iranwebmaster.net [NC]
RewriteRule ^(.*)$ iranwebmaster.net/$1 [L,R=301]RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.iranwebmaster.net [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://iranwebmaster.net/$1 [L,R=301]

خوب حالا میریم داخل تنظیمات وردپرسمون و داخل اونجا آدرس سایت جدیدمون رو به جای قبلی قرار میدیم خیلی ساده
یا اگر دسترسی بهش نداشتیم میریم داخل phpmyadmin و در مسیر databases >> phpmyadmin اسم دیتابیس رو انتتخاب میکنیم و گزینه wp_options اونجا آدرس رو تغییر میدیم
حالا قسمت اصلی ک گفتی میخوای پیج رنک از دست ندی همین جا میری داخل پنل وب مستر و داخل بخش Setting اونجا گزینه Change Website Address رو داری و آدرس جدید رو وارد میکنی و چون کد ریدایرکت رو قرار دادی خیلی سریع انجام میشه و میره توی روند انجام چند روزی طول میکشه تا گوگل این روند رو انجام بده اما خیلی شیک و تمیز انجام میشه .

6 Likes

سلام ، سوال در این رابطه دارم تقریبا چقدر زمان میبره این جابجایی برای گوگل اعمال بشه من الان تقریبا چهار روزه اینکاراو کردم هنوز اتفاق خاصی نیفتاده برای سایت جدیدم

سلام علیرضا جان حداقل یک هفته به بالا زمان نیاز داره برای این جابجایی

سلام ، هرکاری هم که کنید باز مقداری افت رو باید قبول کنید ، بی برو برگرد مقداری افت رو تجربه میکنید که باید جبرانش کنید و این یه روند طبیعی هست ، اما روشی که خانم مدیر عزیز فرمودند بهترین راه ممکن هست که میتونید انجام بدید تا کمترین افت رو در انتقال به دامنه جدیدتون داشته باشید.

1 Likes